09-7416199


הפטיש 11, הוד השרון

צחי שוחט סיפו

דיקור יבש אורטופדי

בנקודות טריגר

נקודות טריגר- נקודות מעוררות כאב

נקודות בשריר (לעיתים גם בגידים ובמעטפת השריר) בהם מתרכז מתח ואשר לחיצה עליהן מעוררת כאב. כשהן ערות הן מקרינות כאב קבוע. כשהן רדומות, מגע בהן יגרום לכאב מקומי והקרנה לאזורים אחרים. הסיבות להיווצרות נקודת טריגר עשויות להיות – עומס על השריר, יציבה לקויה, מתח נפשי, תנועה חדה, מכה בשריר ועוד.
בנקודות אלו, הסרקומרים (תאי הכיווץ של השריר) מכווצים באופן קבוע, בעקבות גירוי יתר של העצבים המפעילים אותם. בכך הם יוצרים כאב המוקרן לאורכו של השריר, הכאב היכול להגיע גם עד למפרק אליו הוא מחובר.

מחקר נקודות הטריגר החל בשנות הארבעים של המאה ה20 והיום הן ממופות במפה מוסכמת, המורה את מקומן המדויק על השרירים ואת כיוון ההקרנה שלהן. התיאוריה של נקודות הטריגר מבוססת לחלוטין על האנטומיה והפיזיולוגיה המערביות.

מחקרים עדכניים מוכיחים ש 75 אחוזים מהכאבים בגופנו מקורם בשרירים, מכאן שהטיפול בנקודות הטריגר והשפעתם, עשויים לעזור מאוד בטיפולים בכאבים ומוגבלות תנועה.

דיקור יבש (אורטופדי) בנקודות טריגר
הוא שיטת טיפול בכאבים ומוגבלויות תנועה, שהחלה דרכה בארצות הברית, בשנות ה 60 של המאה הקודמת. בעבר הטיפול בנקודות הטריגר היה מבוצע על ידי לחיצות בלבד. לחיצות אלו מייצרות בהן גירוי עצבי, המאותת למוח לשלוח אליהן כימיקלים משכחי כאב, כגון אנדורפינים. כיום, בשיטת הדיקור היבש, המחט העדינה מתווספת ללחיצות והינה יעילה ביותר ביצירת הגירוי העצבי ובריפוי הכאב.

במה ניתן לטפל

בעיות כתפיים – כתף קפואה, דלקות.
שרירים תפוסים ומתוחים – צוואר, גב וכו'.
מרפק טניס, מרפק גולף.
נימול בגפיים.
טינטון באוזניים.
כאבי ראש וסחרחורות.
מבנה גופני לקוי.
כאבים ודלקות בשרירים ובמפרקים.
ועוד.
להזמנת טיפול עם צחי שוחט סיפו, התקשר\י: 09-7416199.