יוגה-דולה להריון ולידה

"יוגה-דולה" – יוגה להריון וכהכנה ללידה עצמה.

למה היוגה טובה בתקופת ההריון?
יוגה במהלך ההריון
היא מצד אחד פעילות גופנית חשובה מאוד,
אך היא בעיקר משפרת את התחושה הכללית, מצמצמת אי נוחות ונותנת מענה לכל תופעות ההריון הנפוצות.
היא מחזקת מרגיעה ותומכת בהשתנות המהירה של הגוף בשלבי ההריון השונים.
בנוסף, את התרגול אנחנו לוקחות אתנו גם מעבר למזרון אל פעילות היומיום ואל חדר הלידה.
 
כיצד מסייעת היוגה ללידה? 
היוגה מאפשרת לשחרר ולתת לגוף לעשות את מה שהוא יודע לעשות עוד מימי בראשית, ללדת. ללדת תוך הרפיה וללא התנגדות. ההרפיה מקצרת את זמן הלידה ומפחיתה כאב.
תרגול יוגה לנשים בהריון כולל תנוחות, תנועות, תרגילי נשימה, והרפיה השלובים זה בזה. הטכניקה מיושמת בקלות וביעילות בזמן הצירים והלידה. 
תנוחות ותנועות (המתאימות גם למשרד או לבית) המוכוונות לתיקון הרגלי היציבה שלך, יסייעו רבות בהזמנת התינוק להתמקמות טובה ברחם. מיקום ומנח התינוק ברחם משפיעים על אופי הלידה ומושפעים ממנח הגוף של האם. 

היוגה מחדדת את היכולת להקשיב לגוף ולהתחבר אליו. יכולת זו מאפשרת לאם היולדת להרגיש את התינוק גם במסעו החוצה- היולדת מרגישה איך ולאן לזוז כדי לקדם את התינוק במסעו החוצה. 

המורה – גיתית שריג דנור.
מנערותה תרגלה מדיטציה בודהיסטית והחלה לתרגל יוגה בשנת 2001. כבר השיעור הראשון שלה בהאטה יוגה הרגישה רצון פנימי עז להתפתח ביוגה ואף להיות מורה. תשוקה זו נבעה מההכרה ביכולת הריפוי שהרגישה ביוגה, זו שמובילה אותה עד היום. 
חמש שנים לאחר השיעור הראשון ולאחר לידת בנה הראשון, החליטה להביא את את הרצון הפנימי לידי ביצוע ועברה במשך שנתיים קורס הכשרת מורים ליוגה ויניאסה אצל המורה ראם הראובני. 
לאחר ההריון השני הוכשרה על ידי אירית פלקוביץ' כמורה ליוגה לנשים בהריון. 
לאחר מכן השלימה את לימודיה גם כדולה אצל ציפי מונט.
בהוראתה גיתית משלבת שיטות שונות ביניהן ויניאסה ואיינגר. היא מלמדת בהתאמה בין לתלמיד/ה עם שאיפה לתגרול השומר על גוף חזק, בריא ופתוח ממחסומים. 
 
שיעורי היוגה-דולה במרכז עגור לבן מתקיימים בימי ד' בשעה 19:30-21:00.
לפרטים התקשרו לגיתית – 052-4619391