09-7416199


הפטיש 11, הוד השרון

צחי שוחט סיפו

האטה יוגה

שיטת האתה יוגה קלאסית

תרגול זה מבוסס על הסדרה הקלאסית של יוגה סוקשמה ויאיאמה שנחשפה לראשונה לעולם על ידי הגורו דהירנדרה ברהמצ'ארי וכלל 48 טכניקות בסיסיות המיועדות להכנת הגוף לתרגול מתקדם יותר של האטה יוגה.

בתרגום מסנסקריט יוגה סוקשמה ויאיאמה הם – תרגילים עדינים. מגוון של טכניקות המורכבות מהנפות הידיים, תנועות של כפות הרגליים והידיים, סיבובי ראש, פיתולי הגוף, כפיפות וכן הלאה. כל אלה משולבים עם תרגילי נשימה, עצירות נשימה ומנעולים פנימיים (באנדהות).

האפקט של  יוגה סוקשמה ויאיאמה הוא ניקוי כל המערכת האנרגטית (נאדים) של גוף האדם. כתוצאה מכך משתפרת זרימת הפראנה במוליכי אנרגיה ומביאה לריפוי של הגוף.

תרגול תנוחות – אסנה
אסנה היא כלי מצוין לאגירת האנרגיה בגוף ובונה בסיס איתן לתרגול עמוק יותר של יוגה. בתרגול זה לומדים כיצד לדייק בתנוחה ושמים דגש על התהליך הנכון של הנשימה בזמן השהייה בה. דרך התנוחות השונות וצורת נשימה נכונה, משחררים חסימות בגוף ומשפרים את זרימת הנשימה הטבעית. כל אלה מכינים את הגוף והתודעה לתרגולים עמוקים יותר כמו פראניאמה (שליטה באנרגיה) ריכוז ומדיטציה.

המורים: טיגרן ורויטל אבוביאן
מורים להאטה יוגה קלאסית וליאנטרה יוגה טיבטית.
למדו במשך שנים רבות אצל ריינהרד גמנטהלר תלמידו האישי של דהירנדרה בראחמצ׳ארי את שיטת האטה יוגה בדגש על סדרת התרגילים האותנטיים יוגה סוקשמה ויאיאמה. השתתפו בקביעות בסדנאות של ריינהרד בארץ ובעולם והעבירו עצמם סדנאות ברחבי הארץ.

בשנת 2015 נחשפו ליאנטרה יוגה הטיבטית של שומר המסורת צ׳וגיאל נמקאי נורבו. זהו תרגול שלא השתנה במשך אלפי שנים ונשמר בצורתו האותנטית עד היום. בשנת 2016 לאחר מבחן שארך שבוע ימים בספרד, קיבלו טיגרן ורויטל אישור ללמד את היאנטרה יוגה לקהל הרחב. כיום הם מלמדים את המסורת הנפלאה הזו בקבוצות קטנות ובסדנאות ברחבי הארץ.

לפרטים התקשרו ישירות לטיגרן – 054-4544324, או לרויטל – 0547585830.